Inteligentní hodinky nejen od Applu
Přidáno: 23.3.2013

Již několik výrobců nabízí na trhu inteligentní hodinky, nyní se však objevují i významní výrobci, kteří chtějí úroveň inteligentních hodinek posunout o něco dále.

Nejdříve se objevila novinka o tom, že Apple chystá vlastní inteligentní hodinky, které by měli spolupracovat se zařízením s iOS, tedy mobilním telefonem iPhone. Hodinky by však sami o sobě neměli představovat pouze další displej, který budete mít neustále při ruce, ale měli by i bez nutnosti mobilního telefonu zvládat některé funkce.

Zanedlouho poté se objevila zpráva o tom, že Samsung, hlavní nepřítel Applu, plánuje vydat také vlastní chytré hodinky. Nejdříve by však chtělo zmínit, že od Samsungu nejde o žádnou novinku, protože tato jihokorejská firma již vyrábí chytré hodinky několik let. Novinkou však jsou funkce, které se od hodinek očekávají. Pomocí hodinek by totiž mělo být možno telefonovat, posílat SMS, měli by mít bezdotykové ovládání a celkově by měli zdědit několik funkcí od mobilních telefonů, jako třeba technologii pro překlad čteného a psaného textu v reálném čase. Samsung však zatím nezveřejnil datum vydání nebo odhadovanou cenu a tak si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.

Jak to tak vypadá, prosadit se na poli chytrých hodinek nebude jednoduché, protože podle nejrůznějších informací se pokusí toto pole dobít i Google. Ten si totiž na podzim patentoval nápad na chytré hodinky, které by měli mít výklopné svrchní sklíčko. Podle patentu jde o zařízení s vlastním procesorem a bezdrátovou komunikací. Mělo by tedy jít o chytré hodinky podobné těm, které se očekávají třeba od již zmíněného Applu. Víc se zatím o hodinkách neví. Každopádně ani Google není v tomto oboru úplným nováčkem, protože již nabízí sportovní hodinky Motoactiv od Motoroly.