Apple možná chystá chytré hodinky
Přidáno: 18.2.2013

Apple možná chystá chytré novinky. Taková zpráva by mohla být lehce brána jako nepravdivá, pokud by o této novince nepsali věrohodné zdroje, jako třeba The New York Times.

O této novince informoval Bruce Tognazzini, jeden z předních zaměstnanců Apple. Tognazzini nazval produkt, jak se dá předpokládat, iWatch. Produkt by tedy jako ostatní elektrotechnické vymoženosti této firmy nesl magické "i".

iWatch

Applu bylo dlouhou dobu vyčítáno, že již není ta inovativní firma, která přichází s novými nápady, a proto také slábnou akcie, což je další důvod k tomu věřit v tuto zprávu.

Výhodou chytrých hodinek je především to, že je máte neustále na sobě a neschováváte je do kapsy, jako třeba váš chytrý telefon, nebo do tašky jako tablet. Díky předpokládanému spárování hodinek s mobilním telefonem pomocí Bluetooth vám poté mohou hodinky jednoduše zobrazovat notifikace z mobilního telefonu, aniž byste museli mobilní telefon vytahovat z kapsy. Co ale už není tak jisté je, jestli hodinky budou pouze "displej na ruce" a nebo budou i sami o sobě "chytré". Mnoho konkurenčních firem už vydalo podobné produkty, většinou jsou hodinky však téměř nepoužitelné, protože skoro nic neumí a rychle se vybíjí (díky malé baterce) a nebo jsou chytré, ale také jsou vybité téměř okamžitě.

Dalším případným vysvětlením zájmu Applu o chytré hodinky iWatch mohou být chytré brýle Google Glass. Výhoda chytrých brýlí je téměř totožná jako výhoda chytrých hodinek - neustále máte přístup k určitým informacím z vašeho mobilního telefonu a nebo zařízení samotného, aniž byste museli vyvíjet větší námahu.

Tognazzini dále zmiňuje technologie, které by mohl Apple použít, vzhledem k patentům, které firma vlastní. Mohlo by tak jít třeba o bezdrátové dobíjení nebo zakřivený displej. Tognazzini také předpokládá, že pomocí hodinek budete moci komunikovat se Siri.

iWatch